İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Gostivar Türkleri Yardımlaşma ve Kalkınma Derneği’nden Türkiye’ye iki tır dolusu yardım,

Gostivar Türkleri Yardımlaşma ve Kalkınma Derneği, halkın yoğun desteğiyle battaniye, kışlık bot, kışlık bayan kaban, hijyen malzemeleri, kışlık çocuk giysileri ve gıda malzemelerinin yer aldığı iki tır dolusu yardımı Türkiye’deki depremzedelere gönderdi.

Dernek Başkanı Hüseyin Körbayram gazetemize yaptığı açıklamada “Depremin ertesi günü hemen yardım topalamaya başladık. Halktan yardım için çok büyük bir talep oldu. Depremzedelere gönderilmek üzere iki korseli iki tır eşya topladık. Okullardan öğrenciler gönüllü olarak yardıma geldi. Bunun yanı sıra bağış kutusu da açtık. Bağış kutusunda yaklaşık 1 milyon 200 bin denar yani 19 bin 464 avro toplandı. Parayı hemen ilgili makamlara transfer ettik.

Tırlarımızı İpsala Kaymaklığı ve Emniyet Müdürlüğü tarafından karşılandı. Ardından da AFAD’ın yardım toplama deposuna ilettik. Gostivar ve çevresinden Türkü, Makedonu, Arnavutu herkes elini taşın altına koyarak yardım etmeye çalıştı. Halkın gösterdiği ilgi memnuniyet edici.” ifadelerini kullandı.

Henüz yeni kurulmuş bir dernek olduklarını kaydeden Körbayram “Amacımız Türkler olarak esnafımız ve öğrencilerimizin destekleriyle bu tür felaketlerde yardıma muhtaç olanlara elimizi uzatmak. Bu tür felaketlerin bir daha yaşanmamasını Allah’tan niyaz ediyoruz.” diye konuştu.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir