İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

HÖH-DPS Başkanı Delyan Peevski, Hükümet kurma şansı olduğunu görürsek, yetkiyi alıp, yola devam edeceğiz,

Hak ve Özgürlükler Hareketi DPS, diğer Meclis gruplarına mektup göndererek, ikinci hükümet kurma yetkisine destek verip vermeyeceklerine dair nabız yoklayacak.

DPS Başkanı Delyan Peevski, partinin bölge yapılarının bir kısmını Sofya’da bir araya getirdiği toplantıda, “Devletle oyun oynamayacağız. Mektuplardan çoğunluk şansı olduğunu görürsek, yetkiyi alıp, yola devam edeceğiz,” sözlerini kullandı.

Peevski, hükümet kurma yetkisini kimin alacağına Parlamento grubunun karar vereceğini bildirerek, “Başbakan adayının olması durumunda, ben de yetkiyi alabilirim ama Başbakan adayı olmayacağım,” dedi.

Delyan Peevski, onursal başkan Ahmed Doğan’ı DPS’yi birleştirmeye çağırarak, partinin Doğan-Peevski ekseninde bölünmesi durumunda her ikisinin de birbirini asla affetmeyeceğine dikkat çekerek, “Bu çok saçma ve ikimizin de bunun olmasını önlemek gibi sorumluluğumuz var,” sözlerini kullandı ve bügünkü Sofya toplantısına gelmemeleri konusunda bölge yapılarındaki başkanlara baskı yapıldığını bildirdi.

Peevski, bölge yapılarındaki meslektaşlarının, Doğan ile kendisi arasında tam birleşme olması çağrısında bulunduklarının altını çizdi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir