İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Hollanda, Türkiye dahil 12 ülkeyi yüksek riskli bölge ilan etti

Hollanda hükümeti, hızla artan korona virüsü enfeksiyonları nedeniyle Türkiye de dahil, Avrupa Birliği (AB) üyesi olmayan 12 ülkeyi, ‘yüksek riskli bölge’ ilan etti. 08 Şubat Salı gününden itibaren Türkiye ve diğer 11 ülkeden Hollanda’ya gelen kişilere uygulanan seyahat kuralları sıkılaştırılacak. Yeni kurallara göre bütün yolculardan negatif test sonucu istenecek ve 3’üncü doz takviye aşısı yaptırmayanlar zorunlu karantinaya tabi tutulacak.

Hollanda hükümetinin aldığı karar Salı gününden itibaren Türkiye’nin yanı sıra, Arnavutluk, Bolivya, Bosna-Hersek, Kosta Rika, Guyana, Lübnan, Kuzey Makedonya, Panama, Sırbistan, Surinam ve Tunus’tan gelen yolcular için geçerli olacak.

Bu ülkelerden gelen ve destekleyici korona aşısı yaptırmamış olan 13 yaşından büyük kişilere, 10 günlük zorunlu ev karantinası uygulanacak.

Karantinaya alınan kişiler, Hollanda’ya vardıkları gün ile ülkede bulundukları 5’inci günde birer test yaptıracak. 5’inci gündeki testin negatif çıkması durumunda, karantina uygulaması sona erecek.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir