İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kırcaali ilçesinde depremzedeler için 42 bin leva bağış toplanıp ve 10 TIR dolu insani yardım gönderildi.

Dün (14 Şubat) Kırcaali Belediye Başkanı Dr. Müh. Hasan Azis ve Kırcaali Belediyesi Genel Sekreteri Sebahtin Riza, belediye idaresi, şehir ve köy sakinleri tarafından şimdiye kadar Türkiye ve Suriye’deki depremzedelere yardım etmek için toplanan meblağları banka hesaplarına yatırdılar. Suriye’deki depremzedelere yardım için Bulgar Kızılhaç Örgütü (BÇK) tarafından açıklanan banka hesabına 10 bin leva, Türkiye’deki yıkıcı depremlerden etkilenenlere yardım için 32 bin leva bağış yapıldı. Nakdi yardım kampanyası devam ediyor.

Türk yetkililer, Türkiye’deki depremzedelerin acil ihtiyaç duyduğu depremzedelerin ihtiyaç duyduğu parasal olmayan yardım malzemelerinin güncellenmiş bir listesini sağladı.

Acil ihtiyaç duyulan malzemeler:

1. Kimyasal tuvaletler

2. Sobalar

3. Konserve yiyecekler

4. Dayanıklı gıda – bakliyat, makarna, kuru süt

5. İç Çamaşırları

6. Polar giysiler

7. Termofor ısıtma yastığı

8. Elektrikli ısıtma cihazları

9. Yataklar

10. Temizlik ürünleri  

11. Yetişkin hasta bezleri  

12. Bebek bezleri

13. Uyarlanmış süt

14. Uyku tulumları

15. Tek kullanımlık çatal bıçak setleri- çatal, kaşık, tabak, bardak

16. Battaniyeler

17. Taşınabilir telefon şarj cihazları

18. Gaz sobaları

19. Jeneratörler

Afetzedeler desteklemek için yapılan yardımlar, Studen Kladenets semtinde Kapitan Petko Voyvoda Caddesi No: 1 adresinde İnşaat Teknik Lisesi yanında bulunan Kırcaali Belediyesi’ne ait bir garajda oluşturulan yardım toplama merkezinde toplanıyor. Yardım toplama merkezi, her gün 08.00 – 19.00 saatleri arasında açıktır.

Dün Suriye ve Türkiye’deki depremzedeler için toplanan yardımlarla dolu iki TIR, yardım toplama noktasından hareket etti. Yardım toplama merkezinde hazır bulunan Türkiye Cumhuriyeti’nin Plovdiv (Filibe) Başkonsolosu Korhan Küngerü, zor durumdaki komşularına yardım elini uzatan Kırcaali bölgesi halkına şükranlarını sundu. Bugüne kadar Kırcaali bölgesinden Türkiye’ye 10 TIR dolu insani yardım malzemesi gönderildi.

Kırcaalhaber

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir