İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Konak Meclis Üyesi ve İzmir Gültepe Makedonya Göçmenleri Derneği Başkanı Birol Özkardeşler; 8 Eylül K.Makedonya Bağımsızlık Günü Kutlu Olsun.

Konak Belediyesi Eylül ayı ikinci meclis toplantısında söz alan Konak Meclis Üyesi ve İzmir Gültepe Makedonya Göçmenleri Derneği Başkanı Birol Özkardeşler 8 Eylül K.Makedonya Bağımsızlık Günü nedeniyle Konak Belediye Meclisinde bir konuşma yaptı.
 
Birol Özkardeşler konuşmasında şu ifadelere yer verdi “K.Makedonya gönül coğrafyamızda önemli bir yere sahiptir. Bundan 31 yıl önce 8 Eylül 1991 tarihinde K.Makedonya Yugoslavya’dan ayrılarak bağımsızlığını ilan etti. Kurulan Makedonya Cumhuriyeti Devletini ilk tanıyanların başında Türkiye Cumhuriyeti gelmektedir.
Bizler K.Makedonya’dan göç etmiş Makedonya Türkleri olarak kurduğumuz Sivil Toplum Kuruluşlarında iki ülke arasında köprü olmaya devam ederken görev aldığımız parlemento ve yerel yönetimlerde de bu dostluğun pekişmesine hizmet etmekteyiz.
 
Bugün bu topraklarda yaşamakta olan soydaşlarımız K.Makedonya Cumhuriyeti Devleti’nin asli ve kurucu unsurlarıdır. Tarihten gelen iki ülke arasındaki tüm ilişkilerin artarak devamını dilerken ebedi dostluk ve kardeşliğimiz daim olsun.
 
K.Makedonya Cumhuriyeti’nin 8 Eylül Bağımsızlık Günü kutlu olsun.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir