İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kosova belediyerelerine ziyaretler kapsamında Mamauşa’da incelemelerde bulunan Cumhurbaşknaı Osmani, Belediye Başkanı Abdülhadi Krasniç tarafından karşılandı.

Belediye binasında gerçekleşen görüşmede, Cumhurbaşkanı Osmani ile belediye başkanı Krasniç, mamuşalıları yakından ilgilendiren konu ve sorunlar, içme suyu ihtiyaçları, bölge sakinlerinin, özellikle kadınların hayat şartları üzerinde duruldu.

Eğitimdeki grevi sonuçlarının da eşe alındığı görüşmede,  grevden en fazla Mamuşa öğrencilerinin  kaybeden olduğuna dikkat çekildi.

Toplantının sonuna kadar, Başkan Abdullah Krasniç, Mamuşa’nın  Cumhurbaşkanı Osmani  tarafından ziyaret edilmesinden  dolayı son derece mutlu olduğunu ifade ederek, cumhurbaşkanına, Türk toplumunun bu ülkedeki ihtiyaçlarını ve temel içme suyu talebinin ele alınmasının buradaki ahali için çok önemli olduğunun atını çizdiğini belirtti.

Cumhurbaşkanı Osmani’nin  ziyaret kapsamında, UN Women Kosova tarafından Mamuşa Belediyesi ve Yunus Emre Enstitüsü’nün  destekleriyle, Prizren Orkide Kadınlar Derneği’nin katkılarıyla boncuk işleme ve terzilik alanında meslek edindirme kurslarını da gezmesi ve bub u kurslarda yer alanlarla buluşması bekleniyor.

Başkan Osmani, NTP “Birlik” torba üretim fabrikasını da ziyaret edecek.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir