İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kosova İçişleri Bakanı Xhelal Sveçla, Sırbistan Cumhurbaşkanı Vuçiç’in izinsiz Kosova’ya gelmesi halinde tutuklarız.

Kosova İçişleri Bakanı Xhelal Sveçla, Sırbistan Cumhurbaşkanı Vuçiç’in izin istemeden Kosova’ya gelmesi halinde tutuklanacağı konusunda uyardı.

Sveçla, Kosova Dışişleri Bakanlığı’na herhangi bir talepte bulunmadan ülkeye giriş yapması durumunda tutuklanacağı uyarısında bulunarak, “biz de gelmesini bekliyoruz, o zaman siz de kendisini bazı arkadaşlarının bulunduğu cezaevinde  ziyaret edebilirsiniz” ifadelerine yer verdi.

Bu arada Sırp çoğunluklu Kosova’nın kuzeyinde Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vučić’in fotoğrafının yer aldığı afişler bugün  kuzeydeki dört belediyede görüldü.  Üzerlerinde Vucic’in fotoğrafının yanı sıra “Başkumandan bekliyoruz” mesajı da yer alıyor.

Afişlerle ilgili olaralk açıklama yapan   Kuzey bölgesi Polis Müdür Yardımcısı Veton Elshani, “Nefrete kışkırtma” soruşturması  başlatıldığını belirterek, “Ülkenin kuzeyindeki dört belediyenin bazı yerlerinde Sırbistan Cumhurbaşkanı’nın fotoğrafının yer aldığı afiler duvarlara yapıştırılmış. Devlet Savcısı ile görüştükten sonra “Nefrete kışkırtma” davası açıldı” dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir