İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kosova polislerini öldüren çetenin lideri, Sırbistan Cumhurbaşkanı Vucic’in yakın müttefiği Kosova’daki Sırp partisinin başkan yardımcısı Milan Radojçiç  çıktı. 

Hafta sonu pusu kurarak Kosova polisi ile çatışan çetenin lideri, Kosova’daki Sırp partisinin başkan yardımcısı çıktı. Kosova’da Kuzey Mitroviça’da yer alan Leposavic sınır bölgesinde polis ile silahlı Sırp grup arasında 24 Eylül 2023 tarihinde çatışma çıkmıştı.

Kamuflajla kendini gizledi

Sırp grubun pusu kurarak başlattığı saldırıda, biri Kosova polisi 5 kişi hayatını kaybetti. Çatışma sonrası Banjska Manastırı ve çevresindeki bazı evlere saklanan kişilerin kimliği öğrenildi. Kosova polisine saldırı düzenleyen şahısların arasında Sırp partisi Sırp Listesi’nin başkan yardımcısının da olduğu ve kamuflaj ile kendini gizlediği görüntülendi.

aldırgan Sırp Listesi’nin başkan yardımcısı

Kosova İçişleri Bakanı Xhelal Sveçla, Pazar günü polisle çatışan Sırp saldırganların liderinin Kosova’daki en büyük Sırp partisi Sırp Listesi’nin başkan yardımcısı ve Sırbistan Cumhurbaşkanı Vucic’in yakın müttefiği Milan Radojçiç olduğunu kaydetti. Kosovalı bakan, dron görüntülerini yayımladı.

“İstikrarsızlaştırmaya çalışıyolar”

Kosova makamları tarafından uzun zamandır aranan ve ABD’nin kara listesinde bulunan, Sırp Listesi Partisi Başkan Yardımcısı Milan Radojçiç’in tespit edildiğini ifade eden Bakan Sveçla, “Baş suçlu Radojçiç, bu terör örgütünün ve polis memuru Afrim Bunjaku’nun öldürüldüğü saldırının lideriydi. Bu, onun Kosova Cumhuriyeti’ne karşı terörist faaliyetinin bir başka kanıtıdır. Sırp Listesi Başkan Yardımcısı, terör saldırısının ve terörist grubun lideridir. Kosova Cumhuriyeti’nin hukuki ve anayasal düzenine karşı terör eylemi gerçekleştirerek; cumhuriyetimizi istikrarsızlaştırmaya çalışıyorlar” ifadelerini kullandı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir