İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

KOSOVA TÜRK HEKİMLER DERNEĞİN’DEN PRİŞTİNELİ ÜNLÜ DOKTOR MAHMUT MUMCU’YA TAZİYE MESAJI

Dr. Mahmut İdriz Mumcu’nun vefatı vesilesiyle Kosova Türk Hekimler Derneği taziye mesajı yayımladı.

“Başta Kosova’da verem hastalığının ortadan kaldırılması için verdiği mücadelenin yanında, ülkemizi bilimsel arenada temsil etmiş, Kosova Türklüğü’nün yaşatılmasında büyük pay sunmuş, kültür, sanat, spor ve politika alanında etkin rol almış olan Dr. Mahmut İdriz Mumcu’yu kaybetmenin derin üzüntüsü içerisindeyiz.

Derneğimizin de üyesi olan meslektaşımıza Allah’tan rahmet, kederli ailesine sabır ve tıp camiasına başsağlığı dileriz.”

Dr. Mahmut Mumcu KİMDİR,

Uzun yıllar Priştine Akciğer Hastalıkları Merkezi’nde görev yapan ve bu kurumun gelişmesine büyük katkısı geçen emektar hekim mahmut Mumcu, Kosova’da verem (tüberküloz)  hastalığının ortadan kaldırılması için yıllardır mücadele verdi.

Çalıştığı sağlık merkezinde Priştineli Türklerin işe alınmasında da önemli rol oynayan Dr. Mahmut Mumcu, Kosovalı Türklerin çok yönlü kalkınması ve gelişmesine katkıda bulundu.

Hemen hemen her alanda etkin olan merhum Dr. mahmut Mumcu, Kosova Türk Demokratik Partisi görev aldı, “Gerçek” Derneği’nin gelişmesine pay sundu, Kosova Güreşçiler Federasyonu başkan yardımcılığı görevini de yaptı.

/kosovaport/

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir