İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kutsal ve manevi değerlere saldırmak, özgürlük değildir. 

Dün Yunanistan Batı Trakyadaki İskeçe’ye bağlı Ilıca köyünde bir kişinin camiye girip Kur’an-ı Kerime yönelik yaşanan saldırıya tepki gösteren Rumeli Balkan göçmenleri kültürünü yaşatma derneği (RUBAGÖÇ) başkanı TUNCAY BAŞOĞLU tepkisini şu sözlerle sürdürdü;

Dün İskeçe’ye bağlı Ilıca köyünde bir kişinin camiye girip Kur’an-ı Kerimleri yırtmasının, toplumsal barışı hedef alındığını belirten Başoğlu, İfade özgürlüğü hiçbir inanca, o inancın mensuplarına ve mabetlerine hakaretin masum gösterilmesi özgürlük olarak nitelendirilemeyeceğini söyledi.

Günümüzde teknolojik gelişmeler neticesinde kişiler duygu ve düşüncelerini sosyal medya aracılığı ile rahat ve kolay bir şekilde diğer bireylere ve toplumlara iletmektedirler. Bu bakımdan bireyler ifade açıklamalarında bulunurken dikkatli ve özenli olmakla yükümlüdürler. Kişilerin inançlarına, manevi değerlerine yönelik açıklamaları dengeli, ölçülü, kişilik haklarını ihlal etmeyecek nitelikte olmalıdır.

Dünyanın neresinde olursa olsun, her dini topluluğun mabetlerine saygı gösterilmesinin tartışmasız bir değer olduğunu , Bu gibi olayların bir daha olmaması dileğiyle Batı Trakya Türk halkına geçmiş olsun.

RUMELİ BALKAN GÖÇMENLERİ GELENEK VE GÖRENEKLERİNİZİ ÇOÇUKLARINIZA ÖĞRETİN.

Rumeli Balkan göçmenleri kültürünü yaşatma derneği (RUBAGÖÇ)
TUNCAY BAŞOĞLU

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir