İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Pegasus Hava Yollar, Üsküp’ten İzmir ve Antalya seferlerini başlatıyor


2011 yılından bu yana Balkan ülkelerini Türkiye ile bağlayan Pegasus Hava Yolları, 2022 tarifesinde bölge ülkelerine haftada 51, Üsküp’e ise haftada 20 kez uçuyor.

Deneyimli kadrosu, uygun fiyat politikası ve gelişmiş dijital teknolojisiyle Türkiye’nin en tecrübeli havayolu şirketlerinden biri olan Pegasus Hava Yolları, misafirlerine seyahat deneyimlerini kolaylaştıracak benzersiz yenilikler sunmaya devam ediyor.

Pegasus’un Balkanlar ve Makedonya stratejisi hakkında Yeni Balkan’a özel açıklamalarda bulunan Pegasus Hava Yolları Balkanlar Bölge Sorumlusu Altay Şaban, İstanbul-Üsküp seferleri yanı sıra 24 Mayıs tarihinden itibaren Antalya-Üsküp ve 2 Haziran tarihinden itibaren İzmir-Üsküp seferlerini başlatacaklarını duyurdu.

‘Yeni hatlarla birlikte haftalık uçuş sayımız toplam 61’e yükseldi’

Pegasus’un Balkan ülkelerine ve Kuzey Makedonya’ya gerçekleştirdiği seferler hakkında bilgi veren Altay Şaban, “İlk olarak 2011 yılında Romanya’nın başkenti Bükreş’e uçmaya başladık. Hemen akabinde Üsküp ve Priştina seferlerimizi başlattık. Geçtiğimiz yıllarda bu 3 hatta haftada 11 frekans uçarken, şu an 2022 tarifemizde haftada 20 sefer uçuyoruz. 2013 yılında ise Balkan destinasyonlarımıza Belgrad, Saraybosna, Atina ve Tiran olmak üzere 4 yeni hat daha ekledik ve tüm Balkan hatlarına haftalık sefer sayımızı toplam 51’e yükselttik. 24 Mayıs itibarıyla Antalya-Sofya, 3 Haziran itibarıyla Antalya-Üsküp seferlerini haftada 2 frekans, 4 Haziran itibarıyla Antalya-Bükreş seferlerini haftada 3 frekans olarak satışa açtık. Son olarak İzmir-Üsküp seferini planlayarak satışa açtık. 2 Haziran 2022 itibarıyla haftada 2 frekans uçmaya başlayacağız. Bu yeni hatlarla birlikte haftalık uçuş sayımız toplam 61’e yükseldi.” ifadelerini kullandı.

‘Piyasaya sunulan koltuk kapasiteleri pandemi öncesi seviyelerine yaklaştı’

Pegasus Hava Yolları Balkanlar Bölge Sorumlusu Altay Şaban, pandemi gölgesinde geçen 2020 ve 2021 yıllarının ardından bir toparlanma sürecinin yaşandığını kaydetti.

Şaban bu konu hakkında “2021 yılı da 2020 yılı gibi COVID-19 pandemisinin gölgesinde geçti, ancak yine de belirgin bir toparlanma süreci yaşandı. Bu toparlanmanın en önemli sebepleri, hızlı ilerleyen aşılama programları sayesinde tüketici güveninin artması ve otoritelerin önlem amaçlı olarak yürürlüğe koyduğu uluslararası seyahat kısıtlamalarının gevşetilmesi olarak sıralanabilir. Talebin hareketlenmesiyle birlikte hava yolu sektörü de özellikle yaz döneminde piyasaya sunduğu koltuk kapasitelerini pandemi öncesi seviyelere yaklaştırdı.” diye konuştu.

Türkiye’nin dijital hava yolu

Havaalanı ve uçak içi seyahat deneyiminde birçok yeniliği hayata geçirmeye başladıklarını belirten Altay Şaban, açıklamalarını şu şekilde sürdürdü:

“Biz Pegasus Hava Yolları olarak dijital dönüşümümüzü 2018 yılında başlatmıştık. Sadece internet sitemizi ve mobil kanallarımızı baştan aşağı yenilemekle kalmadık, aynı zamanda havaalanı ve uçak içi seyahat deneyiminde birçok yeniliği de hayata geçirmeye başladık. Seyahat Asistanı Programı, Express Bagaj hizmeti, Yeni Çipli Kimlik Kartı ile Seyahat Teknolojisi bunlardan sadece birkaçı… Bugün “Türkiye’nin dijital hava yolu” olarak, A’dan Z’ye bütün süreçlerimizde dijital teknolojiler kullanarak misafirlerimize seyahat deneyimlerini kolaylaştıracak benzersiz yenilikler sunuyoruz. Dijital dönüşüm, 2022 yılında da en öncelikli gündem maddelerimizden biri olacak.”

“Misafir tarafına bakacak olursak; 2022 yılında Seyahat Asistanı uygulamamıza yeni özellikler ekleyerek misafirlerimizin daha konforlu bir seyahat deneyimi yaşaması için çalışacağız. Express Bagaj kiosklarımıza, koltuk seçimi gibi misafirlerimizin self servis yapabilecekleri diğer işlemleri de eklemeyi ve hizmet verdiğimiz lokasyonları artırmayı planlıyoruz. En ucuz uçak biletlerini aylık ve yıllık görünümde sunmaya başladığımız 360 Flight Search projemiz kapsamında da geliştirmelerimizi sürdüreceğiz. Bunların yanı sıra, tüm operasyonel sistemlerimizi dijital dönüşümle destekleme, sürekli iyileştirme ve teknolojiyi en iyi kullanan hava yollarından biri olma hedefiyle çalışacağız. Hem misafirlerimizin hayatını kolaylaştırmak hem de çalışanlarımızın ve süreçlerimizin performansını artırmak için dijitalleşme yolculuğumuz tüm hızıyla devam edecek.”

‘Misafirlerimize en uygun imkânı sağlamaya çalışıyoruz’

Belirledikleri fiyat politikası hakkında da bilgi veren Şaban, “Her pazarı kendine özel ve ayrı değerlendirip; pazarın şartları, ekonominin durumu ve buna benzer verileri analiz edip ücret politikası belirliyoruz. Havacılık sektörünün dinamik ve gün bazında değişiklikler yaşanabilen bir sektör olması, ücret politikasının da aynı dinamiklikle yönetilmesini gerektiriyor. Biz de gelişmeleri yakından takip ederek misafirlerimize en uygun imkânı sağlayıp seyahatlerini kolaylaştırmak yönünde çalışıyoruz.” dedi

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir