İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Türkiye ile Kuzey Makedonya hükümetleri arasında farklı alanlarda imzalanan beş anlaşma meclise sunulacak.

Türkiye ile Kuzey Makedonya hükümetleri arasında farklı alanlarda imzalanan beş anlaşma Kuzey Makedonya Cumhuriyeti Meclisinde bugün yapılacak genel kurulda gündem maddeleri arasında yer alacak.

Milletvekillerinin, Türkiye Cumhuriyeti ile Kuzey Makedonya Cumhuriyeti hükümetlerinin imzaladığı Askeri Mali İşbirliği Anlaşması, Nakdi Yardım Uygulama Protokolü, Ormancılık Alanında İşbirliğine Dair Mutabakat Zaptı, Su Alanında İşbirliğine Dair Mutabakat Zaptı ile Veterinerlik Hizmetleri Politikaları ve Gıda Güvenilirliği Alanında İşbirliği Anlaşması’nı gündeme alıp onaylaması bekleniyor.

Askeri alandaki anlaşmalar 17 Ağustos 2021 tarihinde İstanbul’da Savunma Bakanları Hulusi Akar ve Radmila Şekerinska, diğer anlaşmalar ise 20 Ocak 2021 tarihinde Ankara’da Tarım Bakanları Bekir Pakdemirli ile Aryanit Hoca tarafından imzalanmıştı. Su Alanında İşbirliğine Dair Mutabakat Zaptı’nda ise tarım bakanları yanı sıra Kuzey Makedonya Çevre ve Mekansal Planlama Bakanı Naser Nuredini’nin de imzası yer alıyor.

İmzalanan anlaşmalarla söz konusu alanlarda iki ülke arasındaki işbirliğinin güçlendirilmesi hedefleniyor.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir