İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Türkiye Suriye’de düzenlediği operasyonla, DEAŞ’ın lideri Ebu Hüseyin el-Kureyşi’yi etkisiz hale getirdiğini duyurdu.

  01.05.2023, 08:28  01.05.2023, 08:49

Abone ol 

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamıştı! MİT'in nefes kesen operasyonu dünya medyasında

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TRT Türk ve yurt dışına yayın yapan televizyonların ortak yayınında gazetecilerin sorularını yanıtlarken MİT‘in nefes kesen operasyonu hakkında bilgi verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan MİT’in geçtiğimiz günlerde Suriye’de düzenlediği operasyonla, DEAŞ‘ın sözde lideri Ebu Hüseyin el-Kureyşi’yi etkisiz hale getirdiğini duyururken konuya ilişkin yaptığı açıklamada şunları kaydetti;

“Milli İstihbarat Teşkilatımız, DEAŞ’ın sözde lideri Ebu Hüseyin el Kureyşi kod adlı şahsı uzun süredir takip ediyordu. Bu şahıs, Milli İstihbarat Teşkilatımızın dün Suriye’de gerçekleştirdiği bir operasyonla etkisiz hale getirildi. İnşallah bundan sonra da terör örgütleriyle ayrım yapmadan mücadelemizi sürdüreceğiz. Yani bu tür DEAŞ’ın başındaki kişileri, şurada buradaki terör örgütlerinin başlarını Amerika, vesaire etkisiz hale getirdiği zaman dünyayı ayağa kaldırırlar. İşte buyurun, şu anda biz DEAŞ’la ilgili bir değil, iki değil, üç değil, kaç tanesini etkisiz hale getirdik. PKK ile ilgili kaç tanesini etkisiz hale getirdik.” 

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir